Somali Region (DDS) New Government

XUKUMADDA

President : Mustafe Maxamud Cumar (Cagjar) - OGADEEN

Vice President : Ibrahim Cusmaan Faarax - CIISE

Speaker of Parliament : Ayaan Cabdi Maxamed - JIDWAAQ

Deputy Speaker of Parliament : Ibraahim Xasan Cali - GARRE



XISBIGA


Madaxa Xarunta Dhexe : Maxamed Shaale Isaaq - DEGODI
Madaxa Arimaha Xisbiga : Faysal Rashiid - DHULBAHANTE
Madaxa Arimaha Siyaasadda : Mohamed Omer - OGADEEN


GOLAHA
WASIIRADA

1- Xafiiska Madaxweynaha: Dr. Xuseen Qaasim - OGAADEEN
2- Xafiiska Nabadgalyada: Mubashir Dubad Raage - JIDWAAQ
3- Xafiiska Horumarinta Xoolo dhaqatada: Subeer Xuseen Cumar - DIGOODI
4- Xafiiska Horumarinta Magaalooyinka: Cabdiraxman Ciid Daahir - ISAAQ
5- Xafiiska Waxbarashada: Cabdulaahi Lacag - OGAADEEN
6- Xafiiska Caafimaadka: Dr. Muuse Axmed Ibraahim - CIISE
7- Xafiiska Maaliyadda: Cabdiraxmaan Axmed - OGAADEEN
8- Xafiiska Beeraha: Dr. Cabdiqaadir Iiman - SHEEKHAAL
9- Xafiiska Jidadka: Eng. Saddaam Xuseen - CIISE
10- Xafiiska Adeega Shacabka: Warsan Cawil - ISAAQ
11- Xafiiska Cadaalada: Axmed Xaaji Samatar - MAJEERTEEN
12- Xafiiska Biyaha: Xasan Daadhi - JIDWAAQ
13- Xafiiska Xirfadaha iyo Shaqo-Abuurka: Xuseen Geydh - SAMAROON
14- Xafiiska Arimaha Bulshada: Cabdullaahi Amaan - OGAADEEN
15- Xafiiska Arrimaha Haweenka: Xaliimo Xasan Maxamuud - JIDWAAQ
16- Xafiiska Ganacsiga Iyo Gaadiidka: Malaw Maxamed - GARRE
17- Xafiiska Maalgalinta iyo Warshadaha: Dayib Axmed Nuur - OGAADEEN
18- Xafiiska Ciyaaraha iyo Dhalinyarada: Maxamed Mahdi - GABOOYE
19- Xafiiska Warfaafinta: Cabdiqaadir Rashid Ducaale - GURRE
20- Xafiiska Macdanta Iyo Shidaalka: Khadra Bashiir - OGAADEEN
21- Xafiiska Deegaanka iyo Kaymaha: Eng Muxiyadiin Cabdi Xuseen - Madow WEYNE
22- Xafiiska Waraabka iyo Dooxooyinka: Maxamed Fatah - OGAADEEN
23- Xafiiska Curinta iyo Sayniska: Faaduma Deeqa - GERRI-KOOMBE
24- Xafiiska Qorshaynta: Maxamed Sheekh Aden - OGAADEEN
25- Xafiiska Dakhliga: Maxamed Naaji - KARANLE
26- Xafiiska Maaraynta Iyo khataraha: Axmed Yaasiin Sh Ibraahim - OGAADEEN
27-
Xafiiska Dhaqanka Iyo Dalxiiska: Maxamed ismaaciil - OGAADEEN


TOTAL Golaha Fulinta DDS

Ogaadeen 10
Jidwaaq 3
Isaaq 2
Ciise 2
Others 10
 

Jiron

happy accidents, not mistakes :)
NABADOON
VIP
Their clans do not matter, it's what they will accomplish for the people and the region. Let us wish them much luck :)
 
IMG_4352.JPG
 

TekNiKo

“I am an empathic and emotionally-aware person.
VIP
Even Hani UK has spoken in this blatant tribalism. Meesha cagdheer ba dulmi ku haya
 

Dalalos_ibn_Adali

Caabudwaaqdi wacneed ma Cilaanle ka timid
VIP
congrats to the Dhulbahante and MJ justice minister both from Doollo, as for Laag I guess he is Ibrahin so congrats to him too.
 
Xubnaha golaha shucuubta (House of Federation) u qaabilsan Deegaanka Soomaalida ee golaha xildhibaannadu ay doorteen ayaa kala ah:


1. Mustafe Muxumad Cumar (Ogaden)
2. Cabdiraxman Axmed Hure (Ogaden)
3. Marwo Ayaan Cabdi (Jidwaaq)
4. Adan Farax (Ciise)
5. Cabdiraxman Ciid Daahir (Isaaq)
6. Eng. Maxamed Shaale (Dagoodi)
 

Sheikh Kulkuli

Staff Member
XUKUMADDA

President : Mustafe Maxamud Cumar (Cagjar) - OGADEEN

Vice President : Ibrahim Cusmaan Faarax - CIISE

Speaker of Parliament : Ayaan Cabdi Maxamed - JIDWAAQ

Deputy Speaker of Parliament : Ibraahim Xasan Cali - GARRE



XISBIGA


Madaxa Xarunta Dhexe : Maxamed Shaale Isaaq - DEGODI
Madaxa Arimaha Xisbiga : Faysal Rashiid - DHULBAHANTE
Madaxa Arimaha Siyaasadda : Mohamed Omer - OGADEEN


GOLAHA
WASIIRADA

1- Xafiiska Madaxweynaha: Dr. Xuseen Qaasim - OGAADEEN
2- Xafiiska Nabadgalyada: Mubashir Dubad Raage - JIDWAAQ
3- Xafiiska Horumarinta Xoolo dhaqatada: Subeer Xuseen Cumar - DIGOODI
4- Xafiiska Horumarinta Magaalooyinka: Cabdiraxman Ciid Daahir - ISAAQ
5- Xafiiska Waxbarashada: Cabdulaahi Lacag - OGAADEEN
6- Xafiiska Caafimaadka: Dr. Muuse Axmed Ibraahim - CIISE
7- Xafiiska Maaliyadda: Cabdiraxmaan Axmed - OGAADEEN
8- Xafiiska Beeraha: Dr. Cabdiqaadir Iiman - SHEEKHAAL
9- Xafiiska Jidadka: Eng. Saddaam Xuseen - CIISE
10- Xafiiska Adeega Shacabka: Warsan Cawil - ISAAQ
11- Xafiiska Cadaalada: Axmed Xaaji Samatar - MAJEERTEEN
12- Xafiiska Biyaha: Xasan Daadhi - JIDWAAQ
13- Xafiiska Xirfadaha iyo Shaqo-Abuurka: Xuseen Geydh - SAMAROON
14- Xafiiska Arimaha Bulshada: Cabdullaahi Amaan - OGAADEEN
15- Xafiiska Arrimaha Haweenka: Xaliimo Xasan Maxamuud - JIDWAAQ
16- Xafiiska Ganacsiga Iyo Gaadiidka: Malaw Maxamed - GARRE
17- Xafiiska Maalgalinta iyo Warshadaha: Dayib Axmed Nuur - OGAADEEN
18- Xafiiska Ciyaaraha iyo Dhalinyarada: Maxamed Mahdi - GABOOYE
19- Xafiiska Warfaafinta: Cabdiqaadir Rashid Ducaale - GURRE
20- Xafiiska Macdanta Iyo Shidaalka: Khadra Bashiir - OGAADEEN
21- Xafiiska Deegaanka iyo Kaymaha: Eng Muxiyadiin Cabdi Xuseen - Madow WEYNE
22- Xafiiska Waraabka iyo Dooxooyinka: Maxamed Fatah - OGAADEEN
23- Xafiiska Curinta iyo Sayniska: Faaduma Deeqa - GERRI-KOOMBE
24- Xafiiska Qorshaynta: Maxamed Sheekh Aden - OGAADEEN
25- Xafiiska Dakhliga: Maxamed Naaji - KARANLE
26- Xafiiska Maaraynta Iyo khataraha: Axmed Yaasiin Sh Ibraahim - OGAADEEN
27-
Xafiiska Dhaqanka Iyo Dalxiiska: Maxamed ismaaciil - OGAADEEN


TOTAL Golaha Fulinta DDS

Ogaadeen 10
Jidwaaq 3
Isaaq 2
Ciise 2
Others 10
How many did Oromos and Axmaaro get?
Also how many MPS did Axmaaro get in DDS.
 

Sheikh Kulkuli

Staff Member
Xubnaha golaha shucuubta (House of Federation) u qaabilsan Deegaanka Soomaalida ee golaha xildhibaannadu ay doorteen ayaa kala ah:


1. Mustafe Muxumad Cumar (Ogaden)
2. Cabdiraxman Axmed Hure (Ogaden)
3. Marwo Ayaan Cabdi (Jidwaaq)
4. Adan Farax (Ciise)
5. Cabdiraxman Ciid Daahir (Isaaq)
6. Eng. Maxamed Shaale (Dagoodi)
Why did he sideline Garre?
Was he told to do this so that Garreh can start claimming Oromonimo so that Moyale becomes part of Oromia?
 
There should be more Ciise and Samaroon cabinet members instead of ogadeen taking most of the positions giving it to their jiffo jiffo
 
Top